6 Mart 2015 Cuma

Adsense İle İnternetten Para Kazanmak

Google Adsense
Yeniden merhabalar, sizlere internetten para kazanma yolları hakkında bilgiler aktarmaya tüm hızıyla devam ediyorum. Daha önceki yazılarımda sizlere satış ortaklığı yaparak para kazanma, forex ile para kazanma, makale yazarak para kazanma, anket doldurarak para kazanma, network marketing sistemiyle para kazanma ve blog yazarak para kazanma gibi dünya genelinde en çok kullanılan internetten para kazanma yolları hakkında bir takım açıklamalarda bulunmuştum.

Bu yazımda ise yine dünya genelinde en çok kullanılan bir para kazanma yollarından birtanesi olan adsense ile internetten para kazanma konusunda bilgi vermeye çalışacağım.

Adsense Nedir?

Adsense, dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google tarafından internetten para kazanmak isteyenlere sunulmuş bir reklam ağıdır. Bu reklam ağı reklam verenler ve reklam yayınlayanlar olmak üzere iki gruba ayrılır. Ama bu avantaj sayesinde internetten para kazanabilmek için bir blog veya web sitenizin olması gerekir ve reklam yayınlayabilmek için bir reklam hesabınızın olması gereklidir. Adsense hakkında daha fazla bilgi almak için burayı tıklayınız.

Not: Adsense'nin nasıl çalıştığını öğrenmek için burayı tıklayınız.

Google bu konuda çok titiz davranmaktadır ve en ufak bir yanlış davranış göstermeniz durumunda hesabınızı hemen askıya almaktadır. Bu nedenle çok dikkatli davranışlar sergilemeniz gerekmektedir.

Adsense İle İnternetten Para Kazanılır mı?

İnternetten yüksek meblağlar kazanmak istiyorsanız eğer size bu yolu tavsiye ederim. Fakat bu reklam yayınlarına başladığınızda sadece onaylı bir reklam hesabınızın olması yeterli değildir. Bunun yanında ziyaretçi sayısının yüksek olduğu bir blog veya web sitenizinde olması gerekmektedir. Eğer bir blog veya web sitesi kurma konusunda size yardımcı olacak bir kaynak rehbere burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca sizi blog veya sitenize almış olduğunuz reklamlara kendinizin tıklamamanız konusunda da uyarmak isterim. Çünkü Google gibi dev bir şirket kötü amaçlı kullanımlara karşı önlem almış ve sistemin gelişmiş olması nedeniyle bunları hemen fark etmektedir. Aksi durumda hesabınız bir gün içerisinde hemen banlanmaktadır.

Adsense İle İnternetten Yüksek Kazanç Nasıl Elde Edilir ?

Adsense'den yüksek kazanç elde etmenin temel yolu niche kelimelerden oluşan bir blog veya web sitesi kurmaktır. Bu konuyu açmadan önce sizlere niche kelimesinin anlamından biraz bahsedeyim. Niche, rekabet oranı düşük kelime veya kelime öbekleridir. Adsense bu kelimelerde yayınlanan reklamlarda tık başına daha fazla ücret ödemektedir. Niche kelimelere bir örnek vermek gerekirse eğer "elbise" kelimesinin rekabet oranı "bebek elbiseleri" kelimesine oranla daha yüksektir. Bu da şu demek oluyor ki "bebek elbiseleri" kelimesine hizmet eden siteye tık başı daha fazla ücret ödemektedir.

Ayrıca rekabet oranı düşük olduğu için Google dizinde üst sıralarda olma şansınız daha yüksek olacaktır. Diğer bir niche kelime çeşidi ise İngilizce kelimelerden oluşan öbeklerdir. İngilizce sitelere gösterilen tolerans, ülkemizdeki yayıncılara oranla farklıdır. Eğer biraz İngilizce bilgisine sahipseniz internetten para kazanmak için bu tarz siteler size iyi bir kazanç kapısı aralayabilir.

Adsense İle İnternetten Para Kazanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Sitenize almış olduğunuz reklamlara yapılan tıklamalar adsense tarafından sayılacağı için, yalancı ve sahte tıklar kesinlikle göz ardı edilmez ve hemen ya da ileride banlanma riski oluşturabilir. Reklam yayınlamak için açılan bir adsense hesabı ne kadar eski ise o kadar güvenilirdir. Ayrıca adsenseyi kandırmaya yönelik hiçbir harekette bulunmanız tavsiye etmiyorum çünkü onlar herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmüş ve önlemini almışlardır.

İnternetten para kazanabilmek için daha fazla seçenek arıyorsanız burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar :

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...