22 Mart 2015 Pazar

Kategorisel Satış Ortaklığı Ağları(Affiliate Networkleri)

Affiliate Networkleri
Merhaba arkadaşlar, internetten para kazanma dersimize devam ediyoruz. Öneki derslerimizde zihinsel hazırlık ve satış ortaklığı ağları hakkında bilgiler vermiştik. Bu yazımızda ise size, ketegorisel olarak ayırarak internetten para kazanabileceğiniz satış ortaklığı ağlarını paylaşacağız.

Bazı insanlar hayatınızda tek kuruş dahi kazanamayacağınız satış ortaklığı ağlarını marifetmiş gibi liste halinde sunar size! Bense bilmeniz gerekenleri ve internetten para kazanabileceğiniz affiliate networklerini anlatacağım size ve bunların çoğunluğu Türkçe olacak.

Uzmanlar İnternetten Para Kazanmanın Sırrını Açıkladı ! 
Öğrenmek için Tıklayınız.

Dijital Ürünlerin Bulunduğu Satış Ortaklığı Ağları(Affiliate Networkleri)

Bu bölümde dijital ürünlerin bulunduğu satış  ortaklığı ağlarını inceleyeceğiz ve aklınıza gelebilecek bazı soruların cevaplarını vereceğiz.

1- Dijital Ürün Nedir? 

Dijital ürün; genellikle e-kitap formatında, eğitim setleri, videolu eğitim setleri gibi ürünlere verilen genel isimdir.  Buna örnek vermek gerekirse; bana internetten para kazanmayı öğreten "Master Kazanç" isimli ürün bir dijital üründür. Burayı tıklayarak "Master Kazanç" eğitim setini inceleyebilirsiniz.

Önemi: Bil mal niteliği taşımadığı için yani "geliş ücreti" olmadığı için komisyon oranları yüksektir. (%40-75 arası)

2-Neden Bu Satış Ortaklığı Ağlarına Kayıt Olmalıyız?

Burada satış ortaklığı işleminden bahsediyoruz, unutmayın ki bir ürüne satış ortaklığı yapabilmemiz için ortada bir "ürün" olması gerekiyor. İşte satış ortaklığı networkleri bu ürünleri bize sunan ve kazançlarımızı bize gösteren/ödeyen web site formatında ağlardır. Kısacası bu işe başlamamız için ilk önce satış ortaklığı ağlarından hesap açmamız gerekir ki internetten para kazanabilelim.

Not: Aşağıda satış ortaklığı ağları hakkında bilgiler verilmektedir. Hepsine üye olmanız gerekmez, fakat özelliklerine göre istediğinize veya hepsine üye olabilirsiniz.

Satış Ortaklığı Ağları(Affiliate Networkleri)

Xticaret.com: Türkiye'de kurulan ilk satış ortaklığı ağıdır. Bu işi bilen herkesin hemen hemen bildiği ve çoğunluğu tarafından kullanılan bir satış ortaklığı ağı olup, içerinde çoğunlukla yüksek komisyonlar veren dijital ürünler bulunmaktadır.

Sunmuş olduğu raporlama, eski, güvenilir ve oturmuş bir sisteme sahip olması xticaret'i önemli kılmaktadır. Xticaret tüm satışlardan %15 komisyon alır, ayrıca ürün fiyatlarından KDV düşüldükten sonra panele yansıtılır, fatura kesemiyorsanız kazançlarınızdan %10 da gelir vergisi kesilir. Evet biraz fazla ama yapacak bir şey yok elimizde, devlet bu vergileri zorunlu tutmuştur.

Xticaret bünyesinde 100'den fazla dijital ürün bulunmakta olup bu sayı her geçen gün artmaktadır.
Xticaret'in tek kötü yanı ücretli olmasıdır. İlk başta ücretsiz olarak hizmet veren bu ağ, daha sonra sadece bu işi ciddi olarak yapacak olan kişileri alıyoruz diyerek tek sefere mahsus olmak üzere 20 TL kayıt ücreti almaya başlamıştır. Bu duruma dünyada başka bir örnek yoktur! Fakat ülkemiz sınırları içerisinde satış ortaklığı yapacaksanız xticaret olmadan olmaz. Bu nedenle benim size tavsiyem kesinlikle katılmanız yönündedir.

Not: Xticaret kazançlarınızı ayda 2 defa olmak üzere ayın 5-8 arası ve 18-21 arasında yapmaktadır. Ödemelerinizi almak için hesabınız oluşturduktan sonra Hesabım>Bilgilerim bölümünde istenen banka bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

Xticeret sitesine nasıl üye olacağınızı öğrenmek için BURAYI tıklayınız.

Clickmerkez.com: Xticaret ağından uzun bir süre ortaya çıkmış ve çok güzel bir alternatif olmuştur. Ürün sayısı her geçen gün artan ve güvenilir bir ortam oluşturduğu için son zamanlarda satış ortakları tarafından en çok tercih edilen platform haline gelmiştir.

Clickmerkez'de xticaret gibi genelde dijital ürünlerin satışına aracılık yapmaktadır. Ayrıca her geçen gün ürün sayısı artmakta ve sadece kaliteli ürünleri kabul ettikleri için hem müşterilerine hem de satış ortaklarına güven duygusu vermektedir.

Not: Clickmerkez affiliate ödemelerini 15 günlük periyodlarla ayda 2 defa yapmaktadır. Ödemelerinizi almak için banka bilgilerinizi profilinizden doldurabilirsiniz.

Clickmerkez'e nasıl üye olacağınızı öğrenmek için BURAYI tıklayınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...