5 Nisan 2015 Pazar

İnternetten Google Adsense ile Para Kazanmak

Bu günkü makalemizde sizlere internetten para kazanma yollarından biri olan "Google Adsense" hakkında bilgiler vereceğim.

Google Adsense Nedir?

Adından anlaşıldığı gibi Google adsense, dünyanın bir numaralı arama motoru olan Google tarafından kurulan bir reklam platformudur.

Google Adsense'nin Mantığı Nedir ve Sistem Nasıl İşler?

Google Adsense
Google adsense, reklam vermek isteyenlerle reklam almak isteyenlerin buluştuğu bir platformdur ve bu işlemler Google üzerinden gerçekleştiği için Google bir miktar komisyon alır.

Bunu size basit bir örnekle açıklayayım ve Bekir, Burak ve Google olmak üzere örneğimizi bu üç kahraman üzerinden yola çıkalım.

Burak: Google'a üzerinden reklam yayınlamak için başvurur.

Google: Burak'ın yapmış olduğu reklamları yayınlamak için Burak'tan reklamın her tıklanması için 10 kuruş ister ve Burak bunu kabul eder.

Bekir ise; Google Adsense'ye kayıt olmuştur ve sitesi Burak'ın reklam vermek istediği konuya çok uygundur. Google Adsense de Bekir'in sitesinde Burak'ın yayınlamak istediği reklamı yayınlar ve Bekir'e reklam her tıklandığında 5 kuruş verir. Böylelikle Bekir internetten para kazanma yollarından biri olan Google Adsense ile internetten para kazanmış olur. Tabi burada birde devamlı kazanan var Google:)

Bugünkü konumuz internetten para kazanma yolları arasında yer alan Google Adsense olduğu için, Burak'ın yapmış olduğu Google'da reklam yayınlama olayını daha sonraki yazımızda açıklığa kavuşturacağız.

Google Adsense'ye Nasıl Kayıt Olabilirsiniz?

Google Adsense'ye burayı tıklayarak kayıt olabilir ve yardım alabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması için web sitenizin veya bloğunuzun özgün içeriğe sahip olması gerekmektedir. Ücretsiz açılan bloglar içinde özgün içeriğe sahip olmak geçerlidir.

Daha önceki yazılarımızda internetten para kazanmanın çok farklı ve çeşitli yollarının olduğunu ve kendinize mutlaka uygun bir internetten para kazanma yolları bulabileceğinizi belirtmiştik. Bu günkü makalemde sizlere internetten para kazanma yollarından biri olan Google Adsense'yi sizlere kısaca tanıtmak isedim. Bundan sonraki yazılarımda ise Google Adsense ile internetten para kazanma konusunun size kazanç sağlayacak yönlerinden bahsetmeye çalışacağım. İnternetten para kazanma yollarından Google Adsense ile para kazanma yönteminin püf noktalarını öğrendikten sonra düzenli ve ciddi oranlarda gelir elde edeceğini sakın unutmayınız.

İnternetten para kazanma yolları için daha fazla seçeneğe burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...