5 Nisan 2015 Pazar

İnternetten Google Adsense ile Para Nasıl Kazanılır?

Google Adsense ile İnternetten Para Kazanabilirsiniz!
İnternetten para kazanma yollarından biri olan Google Adsense ile para kazanma konusunda sizlere bir önceki yazımızda bilgiler aktarmıştık. Henüz bu konu hakkında bilgi sabi değilseniz burayı tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yazımızda ise Google Adsense ile internetten nasıl para kazanılır ve nasıl kazanç arttırılır gibi soruların cevaplarını sizlere vermeye çalışacağım.

Adsense ile internetten para kazanma yönteminde bazı noktalara dikkat etmelisiniz ki kazancınız artsın. Peki bunlar nelerdir? Yani internetten Google Adsense ile para nasıl kazanılır?

1- Blogunuzun konusu açık ve net olmalı

Burada şunu demek istiyorum, bir tarafta futbol diğer tarafta magazin ve başka bir tarafta yemek tariflerinden bahsedilen bir blog, Google Adsense açısından hiç ama hiç uygun değildir. Bu şekilde hazırlanan bir bloğun belki ziyaretçi sayısı arttırılabilir ancak daha fazla kazanç elde edilemez.

Çünkü bloğunuzun ana sayfasında futbol, magazin ve yemek tariflerinin yer alacağını düşünürsek, Google Adsense ana sayfada reklam yayınlamak için hangi konuyu ele alarak reklam koyacak ki !
Diyelim ki magazin konusunda uygun bir reklam koydu. Bu reklama futbol meraklıları ve yemek tarifi arayanlar hiç tıklamayacaktır. Ama diğer taraftan sadece magazinle ilgili bir blog oluşturduğunu ele alalım ve Google Adsense'nin bu konuda koymuş olduğu reklamın tıklanma oranı çok daha fazla olacaktır. İşin mantığını anladınız sanırım.

2- Farklı konularda açılan bir blog ile konusun net olan bir blog tıklama başına aynı parayı mı kazanır?

Tabi ki hayır.. Farklı konularda oluşturulan bir blog tıklama başına 5 kuruş kazanıyorsa, konusu net olan bir blog tıklama başına 10- 15- 20 kuruş kazanır.

Peki bu neden böyledir?

Bu durumun  mantıklı açıklaması şudur arkadaşlar; farklı konularda oluşturulan bir bloğa gelen ziyaretçinin hangi konu için geldiği anlaşılmadığı için reklama tıklayan kişinin hedef kitleden olma olasılığı düşüktür. Bu nedenle yapılan tıklamaların çok fazla bir değeri yoktur. Fakat diğer tarafta yanı konusu net olan bir blogda  reklama yapılan tıklamalar direkt hedef kitleye ulaşmak anlamına geldiği için Google Adsense'nin gözünde çok değerlidir.

3-  Google Adsense ile internetten para kazanma konusunda İngilizce'nin önemi nedir?

Google Adsense ile internetten çok fazla kazanç elde etmek istiyorsanız eğer bloğunuzu İngilizce oluşturmanız çok daha isabetli olacaktır. Bu kurmuş olduğumuz cümle bazı kişilerin kafasında  "Peki neden?" sorusunu oluşturmuş olabilir ve hemen cevabını vereyim.

Gelişmiş ülkelerde internetten alışveriş yapmak ülkemize göre çok daha yaygın olduğu için reklamlar çok daha değerlidir. Bunu şöyle açıklayayım size, iki mahalle düşünün ve birinci mahallede yapılan 10 kişiye yapılan reklamdan ürününü 1 kişi satın alıyor, ikinci mahallede ise yine 10 kişiye yapılan reklamdan 5 kişi ürünü satın alıyor. Bu örneğe göre sizce reklam yapmak nerede daha değerli? Tabi ki ikinci mahallede!

Bu yazdıklarımdan çıkacak sonuç, eğer internetten para kazanma yolları arasından Google Adsense'yi seçmek istiyorsanız ve internetten çok para kazanmak istiyorsanız kendinize İngilizce bir blog kurmalı ve içerisine belirli bir konuda düzenli olarak içerik eklemelisiniz.

Eğer "Benim İngilizcem yok diyorsanız" sizler için de Google Adsense kapıları tamamen kapanmış değildir. İngilizceniz yoksa eğer çok değilse de Adsense ile orta düzeyde internetten para kazanmak mümkündür.

Böylelikle "Google Adsense ile internetten nasıl para kazanılır?" sorusunuda cevaplamış bulunmaktayım. İnternetten para kazanma yolları ve Google Adsense ile para kazanma konusunda sizlere sonraki yazılarımda bilgiler paylaşmaya devam edeceğim..

1 yorum:

  1. internetten para kazanma konusunda verdiğiniz bilgiler için sizlere çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...