7 Nisan 2015 Salı

Makale Yazarlığı Yaparak İnternetten Para Kazanma

Merhaba arkadaşlar;

Bu makalemizde sizlere internetten para kazanma yolları arasında yer alan makale yazarlığı hakkında bilgiler ve bazı arkadaşların kafasında oluşan  "makale yazarlığı nedir?, makale yazarı hangi özellikleri taşımalıdır?" gibi soruların cevabını bulabileceğiniz "Timur DEMİR" tarafından hazırlanmış çok güzel bir makaleyi sizlerle paylaşacağım. İşte makale;

"Makale yazarlığı, yazma yeteneğine sahip olan ve kaliteli içerik üretebilen dinamik beyinlerin kolayca iş bulabildiği, yepyeni ve taptaze bir sektördür.

makale yazarligi
Makale Yazarak İnternetten Para Kazanın!
Makale yazarlığı, son yıllarda içerik sitelerine hizmet verilebilen bir iş kolu haline gelmiştir. Yazarlık vasfı ve yeteneği olan kişiler, bu alanda özgün içerik üretip, site sahiplerine satabilmekte ve yine belirli konularda sipariş üzerine makaleler hazırlayıp kazanç sağlayabilmektedirler.

Bu konuda piyasayı belirleyen şuan için büyük webmaster forumlarıdır. Site sahipleri, bu alandaki her türlü ticaretlerini bu forumlar üzerinden gerçekleştirmektedirler. Hazır makale paketleri, sipariş makaleler ve yabancı dilde makale yazımı olmak üzere bu konuda kategoriler oluşturulmuştur.
Yazarlar açtıkları konular ile kendi pazarlamalarını yapıp, müşteri bulmaya çalışmaktadır. Forumlarda ticaret yaptıkları üyelerden referans alıp daha çok müşteri ile çalışabilmektedirler.

Bu alandan sağlanan kazançlar, her sektörde olduğu gibi yine kötü niyetli bir takım çevrelerin dikkatini çekmiş ve kopya içeriklerle makale yazarlığı yaptığını iddia eden kişiler türemeye başlamıştır. Bu şahıslar forumdaki tecrübeli webmasterlar tarafından kolayca tespit edilebildiği için uzun soluklu bir faaliyet yürütememektedirler. Ancak tecrübesiz site sahiplerinin bu niyetli kişilere çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Çünkü makale yazarına ödedikleri paranın boşa gideceği gibi, sitesine girdiği kopya içeriklerle arama motorlarında spam olarak da cezalandırılabilmektedirler.

Bu konuda alınabilecek temel önlemler, makaleleri satır satır arama motorlarında aratarak, özgünlüğünün teyit edilmesi ve bu alanda geliştirilen, plagiarism checker ve copyscape gibi online web araçlarından yararlanmaktır. Bunlar şuan için webmasterlar tarafından içerik özgünlük tespitlerinin yapılaması için en sık tercih edilen yöntemlerdir.
İnternetten makale yazarlığı yaparak para kazanmak isteyen kişilerin sorduğu soruların başında ”Başarılı bir makale yazarı nasıl olurum?” sorusu gelmektedir. Aşağıda sizlere genel anlamda makale yazarlığının gerektirdiği unsurları anlatmaya çalıştım.

Makale yazarı hangi özelliklere sahip olmalıdır?

Araştırmak
Araştırmak bu işin anahtarıdır. Araştırdığınız kadar bilirsiniz ve bildiğiniz kadar yazarsınız. Böylece başkalarının emeklerini de gasp etmemiş olursunuz. Kendi emeğiniz ve çabanızla ortaya bir ürün koyarak işinizi gerektiği gibi yapmış olursunuz.
Okumak
Okumanın bu işe faydası, kelime dağarcığınızı ve anlatım kabiliyetinizi geliştirmesidir. Okuyan birey düz ve sıradan anlatımlar yerine, daha akıcı ve yoğun anlatım kabiliyetine sahip olur. Tabi ki okumanın sadece anlatımınıza faydası yoktur. Bunun yanında sizin kendinizi keşfetmenizi sağlar, olaylara bakış şeklinizi değiştirir ve ortaya mükemmel yazılar çıkarmanıza olanak sağlar.
Eğitim
Herhangi bir alanda lisans eğitimi alan bireyler, uzmanlık alanının dışındaki konulara da akademik olarak bakmayı ve profesyonelce değerlendirmeyi öğrenir.
Yetenek
Kişi ne kadar donanımlı ve eğitimli olursa olsun, bildiklerini okunabilir bir yazıya dökemiyorsa, yazarlık yapamaz, yapsa da satamaz. Yetenek bu işte şarttır. Yetenekli olup olmadığınızı yazdıklarınızı tecrübeli okurlara sunarak test edebilirsiniz."

Makale yazarlığı yaparak internetten para kazanmak isteyen arkadaşlar için bu makalede "Timur Bey" tarafından güzel noktalara değinilmiştir. Kendisine böyle güzel bir konuyu ele alarak bizimle paylaştığı için teşekkür ederim. Makaleyi aldığım adresi buradan ziyaret edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...