25 Mart 2015 Çarşamba

CPA Networkleri İle İnternetten Para Kazanma

CPA Networkleri
Merhaba arkadaşlar önceki yazılarımızda sizlere internetten para kazanma yollarından bahsetmiştim ve bu yöntemler arasında en çok satış ortaklığı üzerinde durmuştum. Bu yazımızda ise sizlere yine satış ortaklığı sisteminin bir kolu olan CPA networkleri ile internetten para kazanma konusunda bilgiler vereceğim.

Ama daha öncesinde CPA networkleri hakkında size bazı uyarılarda bulunmak istiyorum.

CPA networkleri, satış ortaklığı ağlarından farklı olarak bu işi zaten bilen web site sahibi olan profesyonel kişilerle çalışmak isterler. Buradaki en önemli olan konu bir web sitesine sahip olmaktır. Bu durumu aşmanın yöntemleri var tabi ki, yazımızın ilerleyen satırlarında bu konuya yer vereceğim.

Yapmış olduğumuz bu uyarıdan sonra sizi daha fazla bekletmeden internetten para kazanabileceğiniz CPA networkleri hakkında bilgi vermeye başlayayım.

CPA networkleri, satış ortaklığına hem benzer hem de farklı bir çalışma prensibi içerindedir. Mesela, her ikisinde de satış gerçekleştiği zaman komisyon kazanabilirsiniz. Ancak satış ortaklığı yönteminden farklı olarak, CPA networklerinde satış olmadan da yönlendirmiş olduğunuz kişinin bir formu veya üye olması durumunda da para kazanmak mümkündür.

CPA Networklerinde Kullanılan Bazı Terimler

Lead (L) : CPA ağlarında karşınıza çıkacak olan bu terimin tam bir açıklaması yoktur, ancak yönlendirmiş olduğunuz kişinin ilgili bir form doldurarak üye olması olarak açıklanabilir. Böylece yönlendirdiğiniz kişi herhangi bir ürün alsın veya almasın siz CPA networkleri sayesinde belirli oranlarda para kazanmış olursunuz.

Sale (S) : Satış anlamını taşımaktadır. CPA networklerine bazı reklam verenler sadece satış gerçekleştiğinde komisyon vermektedir yada hem Lead olduğunda hem de satış olduğunda artı bir komisyon vermektedir.

Yüzde (%) : CPA networklerinde bazı reklam verenler sadece yapılan satıştan yüzde vermektedir. Genel olarak bu durum alışveriş sitelerinde karşılaşılan bir durumdur. Karşılaşılan bu gibi durumda genelde alışveriş sepeti üzerinden bir oran belirlenir. Mesela; yüzde 5 komisyon veren bir alışveriş sitesinin tanıtımı yapıyorsunuz, diyelim ki yönlendirdiğiniz kişi 300 TL'lik alışveriş yaptı, bu durumda siz 15 TL komisyon kazanmış olursunuz. Yüzde zaman zaman hem avantajlı hem de dezavantajlı olabilmektedir. Yine bir örnekle açıklamak gerekirse; yine bir alışveriş sitesinin reklamını yapıyorsunuz ve yönlendirdiğiniz kişi üye oldu yani Lead gerçekleşti 2 TL kazandınız, yani kişi alışveriş yapmasa da siz 2 TL kazanmış oldunuz, ama Lead üzerinden değil de % üzerinden %5 olsaydı ve bu kişi 2000 TL'lik bir bilgisayar alışverişi yapsaydı 100 TL kazanmış olacaktınız.

 

Kayıt Olabileceğiniz Bazı CPA Networkleri


GelirOrtaklari.Com : Gelir ortakları, CPA networkleri içerisinde en çok bilinen ve kısa zamanda çok büyük bir başarı yakalamış bir networktür. Trendyol'dan Hepsiburda'ya kadar bir çok büyük firma, satış ortaklarıyla ilişkilerini bu CPA ağı üzerinden sağlamaktadır ve içerinde alışverişten online oyunlara kadar birçok alanda ortaklık yapabileceğiniz web sitesi bulunmaktadır.

Adtriplex.Com : Yine çok önemli bir CPA networküdür ve içerinde büyük ve önemli reklam verenler bulunmaktadır.  Kayıt olabilmek için size yukarıda bahsetmiş olduğum CPA kuralları geçerlidir.  Bu CPA networkünün en güzel tarafı ise gelir ortaklarından farklı olarak kayıt olmadan hangi ürünlere satış ortaklığı yapabileceğini ve ne kadar komisyon kazanılabileceğini görebilme avantajıdır. Bu konuda kendilerini gerçekten tebrik etmek gerekir.

Evet arkadaşlar görmüş olduğunuz gibi internetten para kazanmanın bir çok yolu mevcut, bunlardan biri olan CPA networkleri hakkında sizlere bilgiler verdim ve CPA networkleri ile internetten para kazanmak isterseniz diye de size kayıt olabileceğiniz iki adet CPA ağı önerdim. Bir sonraki internetten para kazanma dersimizde görüşmek dileğiyle, bol kazançlar..


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...