27 Mart 2015 Cuma

İnternetten Para Kazanma Ders 4: Anahtar Kelime Analizi

Anahtar Kelime Analizi
Merhaba arkadaşlar, önceki derslerimizde sizlere internetten para kazanma yolları ve bu yollarla internetten para kazanma konusunda bilgiler paylaşmıştım. Bu dersimizde ise; internetten para kazanmada çok önemli bir role sahip olan "anahtar kelime analizi nasıl yapılır?" bahsedeceğim. Eğer doğru kelime analizi ile doğru anahtar kelimeleri bulabilirseniz sizin için internetten para kazanma serüveni de o kadar erken başlar ve erken kazanç elde etmeye başlarsınız.

Kelime Analizi Nedir?

Bir önceki dersimizde ürün seçme kriterleri konusunda sizlere bilgi vermiştim. (Bir önceki yazımızı okumadıysanız eğer burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.) Ve en çok satan ürünlerin bu kriterlere uyan ürünler olduğunu belirterek, satış ortaklığı yaparak internetten para kazanmak için bu kriterlere göre ürün seçmenizi tavsiye etmiştim.

Uzmanlar İnternetten Para Kazanmanın Sırrını Açıkladı ! 
Öğrenmek için Tıklayınız.

Kelime analizinde ise ürün seçme kriterlerine göre belirlemiş olduğumuz ürünlerin satış ortaklığını yapmak için alanına göre kelime araştırması yapacağız. Mesela; "Web Sitesi Kurma Rehberi" isimli  ürünün satış ortaklığını yapmak istiyorsunuz. Bu durumda web sitesi kurmak alanı ile ilgili kelime bulacağız ve bulacağımız bu kelime de 2 tane amacımız vardır.

  1. Belirlemiş olduğunuz ürün ile alakalı boşta uygun kelimelere var mı? Mesela; çok iyi bir ürün bulmuş olabilirsiniz ama o alanla ilgili çok az arama hacmi olabilir. Hatta uygun kelimelerin hepsi alınmış olabilir veya o alanla ilgili çok fazla rekabet olabilir. Kısacası ilk amacımız "karar verme" aşamasıdır.
  2. Seçmiş olduğumuz ürünün alanı ile ilgili "uzun kuyruklu kelimeleri" bularak, bulmuş olduğumuz bu kelimeyi hem domain adımız veya blog adımızda hem de ilerleyen aşamalarda tekrar tekrar kullanmaktır.

Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?

Anahtar kelime analizi yapabilmek için Google tarafından sunulan ve çok faydalı bir araç olan "Google Kelime Planlayıcı" aracından faydalanarak seçmiş olduğunuz ürün için uygun bir anahtar kelime bulabilirsiniz.

Google'da "anahtar kelime analizi" teriminde arama yaparak "Google Kelime Planlayıcı" ya ulaşabilirsiniz.

Anahtar Kelime Seçme Kriterleri 

1- Seçmiş olduğunuz ürünün alanı ile ilgili uzun kuyruklu kelimeler bulmak. Mesela;
   Para, para kazanmak, internetten para kazanmak vb.
2-En az 2 kelime en fazla 4 kelimeden oluşan uzun kuyruklu kelime bulun.
3- Bulmuş olduğunuz anahtar kelimelerin aylık arama hacmin en az 1000 en fazla 30000 olmasına özen gösterin.
4-Belirlemiş olduğunuz anahtar kelimede rekabet oranın düşük olmasına dikkat etmelisiniz.

Peki Neden Uzun kuyruklu Anahtar Kelime Bulmalıyız?

Uzun kuyruklu anahtar kelime seçmemizin en önemli unsur odaklı kelimeler olmasıdır, bunun yanı sıra seçmiş ürünün pazarlamasını yapacağımız bir site kurmak için daha kolay domain adı bulabilmek için uzun kuyruklu anahtar kelime seçmemiz gerekir.

Evet arkadaşlar internetten para kazanma dersimizde sizlere anahtar kelime analizi konusunda aktaracağım bilgiler bu günlük bu kadar. İnternetten para kazanma yollarını ve internetten para kazanma konusunda paylaşacağımız bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle, bol kazançlar..
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...