29 Mart 2015 Pazar

İnternetten Para Kazanma Ders 5: Web Sitesi veya Blog Kurmak

Evde İnternetten Para Kazanma
Merhaba arkadaşlar, sizlere internetten para kazanma yollarının neler olduğunu ve bu yollardan en çok para kazandıran yöntemin satış ortaklığı olduğundan bahsetmiştim. Eğer bu yazıma doğrudan geldiyseniz ve satış ortaklığı hakkında yeterince bilgi sahibi değilseniz size öncelikle "Satış Ortaklığı Nedir?" başlıklı yazımızı okumanızı ve ardından satış ortaklığı ile internetten nasıl para kazanılacağını açıkladığımız, satış ortaklığı ile internetten para kazanma ders 1, ders 2, ders 3, ders 4 ve en son olarak da şuan okumakta olduğunuz internetten para kazanma ders 5 : Web sitesi veya blog kurmak derslerini sırasıyla okumanızı tavsiye ederim. Söz konusu olan yazılara ulaşmak için ilgili yazıların üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

Yukarıda sizlere okumanızı tavsiye ettiğim adımlarda da bahsetmiş olduğum gibi internetten satış ortaklığı ile para kazanabilmemiz için ortada bir ürün olması gerekmekteydi. Size vermiş olduğum ürün seçme kriterlerine göre ürününüzü seçtiniz, seçmiş olduğunuz ürünün alanı ile ilgili anahtar kelime analizi yaptınız ve sıra geldi bu ürünü internetten pazarlamasını yapacağımız bir mağaza yani web sitesi veya blog kurmaya. Bu adım sizin internetten para kazanmanız için hayati önem taşıdığından mutlaka sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum.

Peki Nasıl Web Sitesi veya Blog Kuracağız?

İnternetten para kazanmak ve satış ortaklığı yapmak için kullanılan iki farklı sistem vardır. Bunlardan birisi kökeni web sitesi olan ancak modernleştirilen bir sistem olan Wordpress yani diğer bir deyişle "Hostlu Blog" diğeri ise tamamen ücretsiz olarak Google tarafından bizim hizmetimize sunulan bir sistem olan "Blogspot" tur.

Peki bu iki sistem arasındaki fark nedir?

Blogspot, Google tarafından ücretsiz olarak sunulan ve herkesin yapabileceği bir blog sistemidir.
Wordpress ise Blogspot'a göre daha 10 gömlek daha gelişmiş ve ücretli bir sistemdir. Bu konuda ki benim size tavsiyem eğer ciddi anlada internetten para kazanmak istiyorsanız wordpress'i kullanarak bu işi yapmanız yönündedir.

Wordpress Kullanmanın Ne Gibi Avantajları Vardır?

1- Wordpress dünya üzerinde en çok kullanılan bir web sitesi kurma sistemidir. Hatta o kadar iyi bir sistemdir ki internetten para kazanma konusunda en başarılı insanlar bile bu sistemi kullanmaktadırlar.
2-Seo dostudur. Bu nedenle Google wordpress'i çok sever ve wordpress ile kurulan web siteleri Google'un gözünde bir adım öndedir.
3-Domain adımızı direkt olarak seçtiğimiz uzun kuyruklu kelimelerden yapabileceğimiz için bize büyük ölçüde fayda sağlamaktadır.
4-Domain üzerine bir sistem kuracağımız için gelen ziyaretçiye güven hissi verir ve buda satış yapmamız açısından kolaylık sağlar.
5-Wordpress'in sağlamış olduğu SEO eklentileri sayesinde Google'da üst sıralarda yer almak kolaylaşır ve bizim için yorucu olacak işlemler bu sayede otomatik olarak gerçekleşir.
6-Bu istem sayesinde bir web sitesi sahibi olacağınız için satış ortaklığını yanında CPA networklerine kabul edilmeniz daha kolay hale gelecektir.

Peki Wordpress ile Nasıl Web sitesi Kurulur?

Wordpress ile nasıl web sitesi kurulacağını tek bir sayfada sizlere anlatmak bence çok yanlış olur ve size faydalı bilgiler vermekten ziyade yanlış bilgiler aktarmış olurum. Bu nedenle size tavsiyem bu konuda uzman kişi tarafından hazırlanmış olan "Web sitesi Kurma Rehberi" ile A dan Z ye bu işi en ince ayrıntısına kadar öğrenebilirsiniz. Sizlere bu konuda en ince ayrıntısına kadar öğretecek olan bu eğitim seti sayesinde web sitesi kurmayı en kısa zamanda öğrenecek ve bu sayede kısa sürede internetten para kazanmaya başlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Web sitesi kurma rehberine burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...