5 Nisan 2015 Pazar

İnternetten Google Adsense ile Para Nasıl Kazanılır?

Google Adsense ile İnternetten Para Kazanabilirsiniz!
İnternetten para kazanma yollarından biri olan Google Adsense ile para kazanma konusunda sizlere bir önceki yazımızda bilgiler aktarmıştık. Henüz bu konu hakkında bilgi sabi değilseniz burayı tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yazımızda ise Google Adsense ile internetten nasıl para kazanılır ve nasıl kazanç arttırılır gibi soruların cevaplarını sizlere vermeye çalışacağım.

Adsense ile internetten para kazanma yönteminde bazı noktalara dikkat etmelisiniz ki kazancınız artsın. Peki bunlar nelerdir? Yani internetten Google Adsense ile para nasıl kazanılır?

1- Blogunuzun konusu açık ve net olmalı

Burada şunu demek istiyorum, bir tarafta futbol diğer tarafta magazin ve başka bir tarafta yemek tariflerinden bahsedilen bir blog, Google Adsense açısından hiç ama hiç uygun değildir. Bu şekilde hazırlanan bir bloğun belki ziyaretçi sayısı arttırılabilir ancak daha fazla kazanç elde edilemez.

Çünkü bloğunuzun ana sayfasında futbol, magazin ve yemek tariflerinin yer alacağını düşünürsek, Google Adsense ana sayfada reklam yayınlamak için hangi konuyu ele alarak reklam koyacak ki !
Diyelim ki magazin konusunda uygun bir reklam koydu. Bu reklama futbol meraklıları ve yemek tarifi arayanlar hiç tıklamayacaktır. Ama diğer taraftan sadece magazinle ilgili bir blog oluşturduğunu ele alalım ve Google Adsense'nin bu konuda koymuş olduğu reklamın tıklanma oranı çok daha fazla olacaktır. İşin mantığını anladınız sanırım.

2- Farklı konularda açılan bir blog ile konusun net olan bir blog tıklama başına aynı parayı mı kazanır?

Tabi ki hayır.. Farklı konularda oluşturulan bir blog tıklama başına 5 kuruş kazanıyorsa, konusu net olan bir blog tıklama başına 10- 15- 20 kuruş kazanır.

Peki bu neden böyledir?

Bu durumun  mantıklı açıklaması şudur arkadaşlar; farklı konularda oluşturulan bir bloğa gelen ziyaretçinin hangi konu için geldiği anlaşılmadığı için reklama tıklayan kişinin hedef kitleden olma olasılığı düşüktür. Bu nedenle yapılan tıklamaların çok fazla bir değeri yoktur. Fakat diğer tarafta yanı konusu net olan bir blogda  reklama yapılan tıklamalar direkt hedef kitleye ulaşmak anlamına geldiği için Google Adsense'nin gözünde çok değerlidir.

3-  Google Adsense ile internetten para kazanma konusunda İngilizce'nin önemi nedir?

Google Adsense ile internetten çok fazla kazanç elde etmek istiyorsanız eğer bloğunuzu İngilizce oluşturmanız çok daha isabetli olacaktır. Bu kurmuş olduğumuz cümle bazı kişilerin kafasında  "Peki neden?" sorusunu oluşturmuş olabilir ve hemen cevabını vereyim.

Gelişmiş ülkelerde internetten alışveriş yapmak ülkemize göre çok daha yaygın olduğu için reklamlar çok daha değerlidir. Bunu şöyle açıklayayım size, iki mahalle düşünün ve birinci mahallede yapılan 10 kişiye yapılan reklamdan ürününü 1 kişi satın alıyor, ikinci mahallede ise yine 10 kişiye yapılan reklamdan 5 kişi ürünü satın alıyor. Bu örneğe göre sizce reklam yapmak nerede daha değerli? Tabi ki ikinci mahallede!

Bu yazdıklarımdan çıkacak sonuç, eğer internetten para kazanma yolları arasından Google Adsense'yi seçmek istiyorsanız ve internetten çok para kazanmak istiyorsanız kendinize İngilizce bir blog kurmalı ve içerisine belirli bir konuda düzenli olarak içerik eklemelisiniz.

Eğer "Benim İngilizcem yok diyorsanız" sizler için de Google Adsense kapıları tamamen kapanmış değildir. İngilizceniz yoksa eğer çok değilse de Adsense ile orta düzeyde internetten para kazanmak mümkündür.

Böylelikle "Google Adsense ile internetten nasıl para kazanılır?" sorusunuda cevaplamış bulunmaktayım. İnternetten para kazanma yolları ve Google Adsense ile para kazanma konusunda sizlere sonraki yazılarımda bilgiler paylaşmaya devam edeceğim..

İnternetten Google Adsense ile Para Kazanmak

Bu günkü makalemizde sizlere internetten para kazanma yollarından biri olan "Google Adsense" hakkında bilgiler vereceğim.

Google Adsense Nedir?

Adından anlaşıldığı gibi Google adsense, dünyanın bir numaralı arama motoru olan Google tarafından kurulan bir reklam platformudur.

Google Adsense'nin Mantığı Nedir ve Sistem Nasıl İşler?

Google Adsense
Google adsense, reklam vermek isteyenlerle reklam almak isteyenlerin buluştuğu bir platformdur ve bu işlemler Google üzerinden gerçekleştiği için Google bir miktar komisyon alır.

Bunu size basit bir örnekle açıklayayım ve Bekir, Burak ve Google olmak üzere örneğimizi bu üç kahraman üzerinden yola çıkalım.

Burak: Google'a üzerinden reklam yayınlamak için başvurur.

Google: Burak'ın yapmış olduğu reklamları yayınlamak için Burak'tan reklamın her tıklanması için 10 kuruş ister ve Burak bunu kabul eder.

Bekir ise; Google Adsense'ye kayıt olmuştur ve sitesi Burak'ın reklam vermek istediği konuya çok uygundur. Google Adsense de Bekir'in sitesinde Burak'ın yayınlamak istediği reklamı yayınlar ve Bekir'e reklam her tıklandığında 5 kuruş verir. Böylelikle Bekir internetten para kazanma yollarından biri olan Google Adsense ile internetten para kazanmış olur. Tabi burada birde devamlı kazanan var Google:)

Bugünkü konumuz internetten para kazanma yolları arasında yer alan Google Adsense olduğu için, Burak'ın yapmış olduğu Google'da reklam yayınlama olayını daha sonraki yazımızda açıklığa kavuşturacağız.

Google Adsense'ye Nasıl Kayıt Olabilirsiniz?

Google Adsense'ye burayı tıklayarak kayıt olabilir ve yardım alabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması için web sitenizin veya bloğunuzun özgün içeriğe sahip olması gerekmektedir. Ücretsiz açılan bloglar içinde özgün içeriğe sahip olmak geçerlidir.

Daha önceki yazılarımızda internetten para kazanmanın çok farklı ve çeşitli yollarının olduğunu ve kendinize mutlaka uygun bir internetten para kazanma yolları bulabileceğinizi belirtmiştik. Bu günkü makalemde sizlere internetten para kazanma yollarından biri olan Google Adsense'yi sizlere kısaca tanıtmak isedim. Bundan sonraki yazılarımda ise Google Adsense ile internetten para kazanma konusunun size kazanç sağlayacak yönlerinden bahsetmeye çalışacağım. İnternetten para kazanma yollarından Google Adsense ile para kazanma yönteminin püf noktalarını öğrendikten sonra düzenli ve ciddi oranlarda gelir elde edeceğini sakın unutmayınız.

İnternetten para kazanma yolları için daha fazla seçeneğe burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...