19 Nisan 2015 Pazar

İnternetten Para Kazanmanın En Etkili Yolları

İnternetten Para Kazanma
İnternetten para kazanma konusunda tecrübelerime dayanarak öncelikle size şunu belirmek isterim. İnternetten para kazanmaya başlayabilmek için öncelikle bu işi başaracağımıza dair kendimizi zihinsel olarak hazırlamak gerekir. Bende aynı duyguları yaşadığım için yeni başlayanların duygularını iyi biliyorum. Başarılı olabilmek için aslında ihtiyacınız olan tek şey, internetten para kazanabileceğinize inandıracak ve size motivasyon verecek küçük kazançlardır. Zaten küçük kazançlar elde ettiğiniz zaman, siz daha fazla kazanmak için hırs yapacak ve kendinizi psikolojik olarak hazırlayacaksınız. Ama öncelikle ihtiyacınız olan, mevcut işinizi riske atmadan ve sermaye gerektirmeden internetten yapabileceğiniz bir iş imkanıdır.

Pek çok kişi, ay sonu ne kadar maaş alacağını bildiği işi garantili ve gelecek vaad eden bir iş olarak görebilir. Elbette ayda 8-10 bin TL ile büyük şirketlerde çalışanlara bir sözüm yok ama sıradan bir işte çalışıyor, ileride büyütebileceğiniz bir iş değilse ve tek yaptığınız patronunuza para kazandırmaksa eğer boşuna vakit kaybediyorsunuz demektir. Bunu zaman ilerledikçe daha iyi anlayacaksınız.

İnternetten para kazanmak için illaki bir ürüne sahip olmak zorunda değilsiniz. Her kafadan farklı bir ses çıkıyor, farklı önerilerde bulunuyorlar ve kime güveneceğinizi şaşırdınız. Bunları bende yaşadığım için sizi çok iyi anlayabiliyorum. Gerek forumlarda, gerek bloglarda bilgisi olan olmayan herkes internetten para kazanma konusunda bir şeyler anlatıyor ve insanları yanlış bilgilendiriyor. Anlatılan bu yanlış bilgiler ve yapılan yanlış yorumlar nedeniyle pek çok insan işe yaramayan işlerle uğraşıp büyük bir hayal kırıklığına uğruyorlar ve sonuç olarak da ortaya bir güvensizlik ortamı meydana geliyor.

İnternetten para kazanmak isteyen ancak bunu başaramayanların en büyük sorunu deneme/yanılma yollarıdır. Yani asıl problem deneyerek tecrübe etmekten kaynaklanmaktadır. Yapılan bu yanlış size sadece zaman kaybettirir ve 1-2 denemeden sonra hayal kırıklığına uğrar ve vazgeçersiniz. Ardından pek çok insan gibi internetten para kazanmanın bir hayal olduğunu düşünürsünüz.

İnternet mekanı belli olmayan bir iş yerdir ve ucu kesinlikle açık bir pazardır. Türkiye'de internetten bir iş yapacaksanız eğer 80 milyonluk bir müşteri kitleniz bulunmaktadır ve kendinize asla "Ayda 1-2 bin TL kazansam yeter" gibi bir limit koymayın.  İnsanlara artık internetten alışveriş yapmaya adeta hobi haline getirmiş durumda ve bilmeniz gereken sadece bu kitleye nasıl ulaşacağınızdır. Buna en basit bir örnek olarak facebook, youtube gibi sosyal ağları kullanarak bireysel kullanıcıların nasıl para kazandığı verilebilir. Bu söylediğimi yanlış anlamayın, illaki sizin satacak bir ürününüzün olması gerekmez.

İster memur olun, ister öğrenci, isterse ev hanımı. İnternette herkes için farklı para kazanma yolları mevcuttur. İnternetten para kazanan kişiler, nasıl kazandıklarını forumlarda ve bloglarda açıklamazlar, bu konuda yorum yapanlar genellikle kazanamayan kişilerdir. Çünkü kazanan kişilerin ortada fazla işi olmaz. Bu nedenle siz hep kazanamayanların yorumlarına ve paylaşmış olduğu bilgilere denk gelirsiniz. Buda yeni başlayacak olanların yanılmasına neden olur.  Bu zincirleme döngüyü iyi düşünün ve anlamaya çalışın. 

Günlük Değil, Kalıcı Kazançlar Elde Etmek İçin Çalısın!

Gerçek anlamda para kazanmak için öncelikle internetteki ticarete girmelisiniz ve kendinize kalıcı kazançlar elde etmek için çalışın. Burada sermaye gerekmez, günde iki üç saat bilgisayar başında çalışmanız yeterli olur.  Şimdi size kalıcı olarak kazanç sağlayabileceğiniz bazı iş firkirlerini kolaydan zora doğru aşağıda paylaşacağım.

1- Makale Yazarak İnternetten Para Kazanmak(Yeni Başlayanlara Önerilir)

Yeni başlayanlara neden makale yazarlığını önerdiğimi kısaca şöyle açıklayabilirim.

Makale yazmak, hızlı ve kolay bir internetten para kazanma yoludur. Bir kaç gün içerisinde küçük kazançlar elde etmenizi sağlayacaktır ve buda sizi motivasyon verecektir. Bununda işin psikolojik tarafı için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Böylece ilk etapta para kazandığınızı görecek ve kafanızdaki ön yargılarınızı bir kenara bırakacaksınız.  Ön yargılar her zaman için yapacağınız işin önüne geçer ve bundan kurtulduğunuzda kendinize internetten yeni iş imkanları aramaya başlarsınız.

Yaklaşık bir saatte yazmış olduğunuz makale size 10 ile 15 TL arasında para kazandıracaktır. Makale yazarak internetten para kazanmak için her hangi bir web sitesine veya sermaye gerektirmez. Açık konuşmak gerekirse internette en çok eleman aranan alan makale yazarlığıdır. Makale yazan kişiler her zaman iş bulur ve kazanırlar. İnternetten hızlı ve kolay para kazanmanın yoludur. Küçük kazandırdığına bakmayın, bu kazançlar bir araya geldiğinde mevcut işinizde kazandığınızdan daha fazla kazandırdığını görmeniz mümkündür. Fakat bu yöntemin en büyük dezavantajı sizin çalışma saatleriniz ile kazançlarınızın kısıtlı olmasıdır. Yani her hangi bir sebepten dolayı çalışmazsanız kazancınız durur. 

Makale yazarak nasıl para kazanılır, kim para öder gibi kafanızdaki soru işaretlerine detaylı ve ayrıntılı cevabı burayı tıklayarak bulabilirsiniz.


2- Blog Yazarak İnternetten Para Kazanmak

Yukarıda bahsetmiş olduğum yöntemdeki makale yazarlarının patronları olabilir. İsterseniz bloğunuzda makale yazarı çalıştırın, isterse makale satın alarak kendi bloğunuzda yayınlayın isterseniz de kendi yazmış olduğunuz makaleleri yayınlayın ya da hepsini bir arada yapabilirsiniz. Mesela şuan içerisinde bulunduğunuz benim kendi yazmış olduğum makalelerin yer aldığı bir blogdur. Bu blogda ben internetten para kazanma yollarını anlatıyorum, ancak bu moda yada teknoloji konularının anlatıldığı bir blog da olabilirdi.  Burda önemli olan sitenizle ilgili kitleyi Google gibi arama motorları veya sosyal plartfonlar aracılığıyla sitenize çekmektir. Günlük 300-500 ziyaretçiyi sitenize çekmeyi başardığınızda pek çok internetten para kazanma yolları sizin için kazanç kapısı haline gelir. Blog yazarak para kazanma konusunda daha detaylı bilgi "Blog Yazarak İnternetten Para Kazanmak" başlıklı makalemde verilmiştir.

3- Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing)

Satış ortaklığı yapmanın iki yolu vardır. Bunlar reklam vermek (sermaye gerektirir) ve blog kurarak (sermaye gerektirmez) yapılmaktadır. Eğer reklam verecek kadar sermayeniz varsa blog veya web sitesine sahip olmanız gerekmez. Ancak iyi bir ziyaretçi kitlesine sahip bir blog veya web sitesine sahipseniz satış ortaklığı sistemi ile çok büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Satış ortaklığında önemli olan doğru ürünü seçerek reklam faaliyetlerine yoğunlaşmaktır. Ülkemizde hepsiburada.com, n11.com, markafoni.com, xticaret.com, clickmerkez.com gibi ve daha sayabileceğimiz pek çok alışveriş sitelerine satış ortağı olabilir ve komisyon kazanabilirsiniz.

Satış ortaklığı konusunda anlatılacak çok şey var aslında ama burada anlatmaya kalksam uzun sürecek, bu nedenle satış ortaklığı hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda paylaşacağım başlıkları tıklayabilirsiniz.


Satış ortaklığı konusunda yardımcı olacak bir kaynak eğitim seti istiyorsanız eğer size "Master Kazanç" dijital eğitim seti ile bu işi öğrenmenizi tavsiye ederim. Şuanda satış ortaklığını öğreten en doğru kaynak budur. 

Master Kazanç, herkesin anlayabileceği bir dille ve videolarla desteklenerek hazırlanmış ve satış ortaklığı sistemi ile internetten para kazanılacağını adım adım uygulamalı bir şekilde öğretmektedir. Dolayısıyla en basit bir internet kullanıcı bile bu eğitim setiyle kısa sürede internetten para kazanmaya başlar. 

Bu muhteşem ürüne incelemek ve sahip olmak için burayı tıklayınızRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...