10 Mayıs 2015 Pazar

Blog Nasıl Açılır?

Blog Nasıl Açılır
Merhaba, bu makalemi okuduğuna göre blog dünyasında bende varım demek yada evde internetten para kazanmak istiyorsun demektir. Ülkemizde bir çok kişi evde para kazanmak için blog yazarlığı yapmakta, fakat bloğun ne olduğunu tam anlamıyla bilmemektedirler. Bu nedenle konumuza geçmeden öncelikle bloğun ne olduğunu bilmek gerekir. Bunun içinde sizlere bu konuda paylaşmış olduğum "Blog Nedir?" başlıklı makaleyi okumanızı ve sonrasında bu makaleyi okuyarak kendinize özgü bir blog açmanızdır.

Uzmanlar İnternetten Para Kazanmanın Sırrını Açıkladı ! 
Öğrenmek için Tıklayınız.

Blog Nasıl Açılır?

Öncelikle bunu bilmelisiniz ki; ücretsiz blog ve hostlu blog olmak üzere iki çeşit blog türü bulunmaktadır. Bunları en basit şekilde açıklayacak olursak eğer;

Hostlu blog, internet üzerinde profesyonel görünmek isteyenlerin domain ve hosting ücretleri ödeyerek .com, .net, .org vs. uzantılardan oluşan blog türüdür. 

Ücretsiz blog, adından da anlaşıldığı gibi domain ve hosting ücreti olmayan tamamen ücretsiz olarak oluşturulan blog türürdür.

Bu iki blog türü arasındaki en büyük fark ikisi de aynı görevi görür ancak, ücretsiz blogda, domain adınızdan sonra .com, .net gibi uzantılar değil blogu oluşturduğunuz sitenin adı gelmektedir. Mesela benim bu konuyu yazmış olduğun blog sitesi ücretsizdir ve domain adımdan sonra blogspot.com gelmektedir. 

Ama son derece kullanışlı ve hiç bir ücrete ihtiyaç duyulmadan kullanıldığı için internetten para kazanmak ve benim gibi daha bir çok kişinin tercihidir. Bu nedenle sizlere burada dünyaca ünlü blog sağlayısı olan blogger'de blog nasıl açılır videolu olarak sizlere anlatacağım.

Aşağıdaki videoyu izleyerek blog nasıl açılır öğrenerek ve hemen kendinize özgü bir blog açabilir hatta açmış olduğunuz blog sitesinden evde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...