13 Mayıs 2015 Çarşamba

Adsense Nedir?

Adsense Nedir
İnternet ortamındaki web sitelerinin ve blogların sayısı her geçen gün artıyor. Günümüzde pek çok insan hangi amaçta web sitesi veya blog(nedir?) açarsa açsın mutlaka para kazanma amacıda güdmektedir. İşte bu nedenle evde internetten para kazanmak isteyen internet kullanıcılarına web sitesi veya blog açarak kazanç elde edebilecekleri bir yöntem hakkında bilgiler vereceğim.

Uzmanlar İnternetten Para Kazanmanın Sırrını Açıkladı ! 
Öğrenmek için Tıklayınız.

İnternetten para kazanma yolları arasında dünyada ve ülkemizde web site ve blog(nasıl açılır?) sahiplerinin kullanmış olduğu bir numaralı yöntem Google Adsense'dir.

Peki Adsense Nedir?

İnternet ortamında öyle bir sistem düşünün ki; hem reklam verenleri hem de yayıncıları bir arada  toplasın, işte dünyanın bir numaralı arama motoru olan Google insanların bu arayışına bir son vererek reklam verenleri  Adwords, yayıncıları ise Adsense sistemi sayesinde bir araya getirmiştir.

Adsense; reklam verenlerin reklamlarını web site veya blog sahiplerine sitelerinde yayınlamasına imkan sağlayan karşılığında da reklamlara tıklama başına ödeme yapan ve Google'un yayıncıları bir araya topladığı servistir. Adsense nasıl çalışır öğrenmek için burayı tıklayınız.

Adsense'ye Nasıl Üye Olunur? Üyelik Ücretli midir?

Adsense'ye internetten para kazanmak isteyen her web site veya blog sahibi hiç bir ücret ödemeden üye olabilir.  Fakat Adsense üyeliğinde onay şartı bulunmaktadır. Bu da şu demek oluyor ki; web siteniz veya blogunuzla birlikte üyelik başvurusu yaparsınız eğer web siteniz  veya blogunuz onaylanırsa Adsense ile reklam yayınlayabilir ve para kazanabilirsiniz.

Fakat web siteniz veya blogunuz kalite yönergesine uygun değil ise başvurunuz kabul edilmez. Bu nedenle açmış olduğunuz web sitesi veya blogunuzu iyi optimize etmeli ve kopya içerikden kaçınmalısınız.

Adsense Reklamları Nasıl Yayınlanır?

Üyelik başvurunuz onaylandıktan sonra http://www.google.com/adsense  adresinden üye olurken girmiş olduğunuz mail adresiniz ve şifrenizle birlikte giriş yaparsınız. Hesabınız açıldıktan sonra reklam yönetim panelinden web sitenizde veya blogunuzda yayınlamak istediğiniz şekle uygun reklamı ayarlarsınız ve Adsense tarafından belirlemiş olduğunuz kriterlere uygun bir kod oluşturulur. Oluşturulan bu kodu alarak web sitenizde veya blogunuzda reklam yayınlamak istediğiniz herhangi bir yere yerleştirerek blogunuzda veya web sitenizde reklam yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Ödemeler Nasıl Alınır?

Adsense, hesabınızda 200 TL biriktiği zaman çek yoluyla adresinize veya banka hesabınıza elde etmiş olduğunuz kazancı ödemektedir. Şunu iyi bilmeniz istiyorum ki; ödemelerden yana hiç bir sıkıntı yoktur. Çünkü sistemin kurucu dünyanın bir numaralı arama motoru olan Google'dur.

Adsense'den ödeme alabilmek için yapılması gerek ise Google tarafından size gönderilen pin kodunu, Adsense hesabınızda istenen yere girmenizdir.  Yani ödeme ayarları kısmında yer alan bilgileri düzgün ve doğru bir şekilde doldurarak onaylamanız gerekmektedir.

Adsense İle Ne Kadar Kazanılır? 

Aslında size bu konuda net bir rakam vermek yanlış olur. Çünkü web sitenizin veya blogunuzun içeriği, reklamların yerleşimi, ziyaretçi sayısı gibi nedenlerden dolayı bu durum değişiklik göstermektedir. Yani kısacası içeriğiniz ne kadar iyi ziyaretçi sayınız ne kadar çok ise sizde Google Adsense ile o kadar çok para kazanırsınız.

Evet arkadaşlar aslında Adsense hakkında daha bir çok şey söylenebilir. Ancak şimdilik bu kadar bilginin yeterli olacağı kanaatindeyim. İlerleyen yazılarımızda size bu konu hakkında daha detaylı bilgiler vereceğimden hiç şüpheniz olmasın!

Eğer evde para kazanmak istiyor ve kendinize uygun bir yöntem arıyorsanız mutlaka Google Adsense'yi denemelisiniz. Çünkü internetten para kazanma yolları içerinde dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan yöntemlerden biri de Google Adsense'dir.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...