15 Mayıs 2015 Cuma

Adsense Nasıl Çalışır?

Adsense Nasıl Çalışır
Sizlere bir önceki makalede "Adsense Nedir?" başlığı altında Adsense'nin ne olduğunu açıklamıştım. Bu yazımda ise Adsense nasıl çalışır sizlere anlatmaya çalışacağım. Ama konumuza girmeden önce size şunu hatırlatmak isterim. Adsense ile evde internetten para kazanmak için bir web sitesine veya bloga ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer kaliteli bir blogum veya web sitem var diyorsanız burayı tıklayarak Adsense başvurusu yapabilirsiniz.

Uzmanlar İnternetten Para Kazanmanın Sırrını Açıkladı ! 
Öğrenmek için Tıklayınız.

Fakat benim blogum veya web sitem yok diyorsanız da üzülmenize gerek yok! Çünkü sizlerin evde internetten para kazanması için bu konuda da size yardımcı olmak amacıyla "Blog Nedir?, Blog Nasıl Açılır?, İçerik Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?" başlığı altında blog açmanıza yardımcı olacak bilgileri sizlerle paylaştım. Bahsi geçen başlıkları tıklayarak konu ile alakalı yazılara ulaşabilir ve internetten para kazanmak için sizde kaliteli bir blog açabilirsiniz.

Konuyu fazla saptırmadan şimdi gelelim asıl konumuz olan Adsense'nin nasıl çalıştığına!

Adsense Nasıl Çalışır?


Günümüzde artık büyük yada küçük bütün işletmeler internetin gücünden faydalanmaktalar. Bu işletmeler 2010 yılına kadar neredeyse reklam bütçelerinin tamamını kartvizit, takvim ve hediyelik eşyalar gibi promosyonlara ayırmaktaydılar. Ancak son bir kaç yıl gibi kısa bir süre içerinde web siteleri, internet reklamları ve sosyal ağların önemini daha iyi anlayarak çağın gerisinde kalmak istemedikleri için artık neredeyse reklam bütçelerinin tamamını internet reklamları için ayırmayı tercih etmekteler.

Tabi bu noktada Google, reklam vermek isteyenlerin de internetten para kazanmak isteyenler gibi en çok tercih ettiği firma olarak ön plana çıkmaktadır. Aradaki fark sadece para kazanmak isteyenler  Google'un Adsense servisini kullanması, reklam vermek isteyen firmaların ise Google'un Adwords servisini kullanmasıdır.

Reklam vermek isteyen firma Google Adwords servisini kullanarak kendisine hedef kelimeler ve belirli bir bütçe belirler. Böylece Google Adsense servisini kullanan site sahiplerinin sitelerinde reklamlar gösterilir ve reklama her tıklanıldığında reklam verenin bütçesinden belirli oranlarda ödeme alınır ve reklamı sitesinde yayınlayan site sahibine ödeme yapılır.

Bunu daha iyi anlamanız için size bir örnekle açıklayayım. Mesela bir çiçekçi Adwords'u kullanarak 100 TL'lik bir reklam vermiş olsun. Google bu reklamı gösterim bazlı değil, tıklama bazlı olarak hizmet vermektedir.  Yani Google bu reklamdan tıklama başına 10 kuruş aldığını varsayalım. Bu şu demek oluyor ki; Google 100 TL karşılığında çiçekçi firmasının reklamını 1000 tıklamaya kadar gösterecektir. Bu reklam eğer sizin sitenizde gösteriliyorsa ve gelen ziyaretçiler bu reklama her tıkladığında sizde Adsense servisi sayesinde her tıklama başına internetten para kazanacaksınız demektir.  Böylece reklam veren ve yayıncı arasında köprü görevi gören hem Google'da kazanacak hem de siz kazanacaksınız.

Evet arkadaşlar böylelikle yapmış olduğumuz açıklamalarla Adsense'nin nasıl çalıştığını sizlere anlatmaya çalıştık. Ülkemizde ve dünyada Google Adsense ile pek çok kişi evde internetten para kazanmaktadır. Sizde evde para kazanmak istiyorsanız ve kaliteli bir blogum veya web sitem var diyorsanız mutlaka Google Adsense servisini denemelisiniz. Bol kazançlar..
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...