1 Temmuz 2015 Çarşamba

Evde İnternetten Sermayesiz Para Kazanılan İşler

Herkese yeniden merhaba,  paylaşmış olduğum bir önceki makalemde sizlere internetten yapılabilecek ek iş olanakları hakkında bir takım bilgiler aktarmıştım. Bu makalemde ise sizlere yine internetten üzerinden yapılan fakat ortaya hiç sermeye koymadan para kazanılan işler hakkında bilgiler paylaşacağım.

Uzmanlar İnternetten Para Kazanmanın Sırrını Açıkladı ! 
Öğrenmek için Tıklayınız.

Amacınız evde boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz bir ek iş imkanı bulmaksa eğer, size mutlaka bu makaleyi sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum. Çünkü paylaşacağım makalenin size bu konuda yardımcı olacağına inanıyorum. Hatta bu makaleyi okumayı bitirdiğinizde muhtemelen boş zamanları değerlendirebileceğiniz bir "iş fırsatı" yakalamış olacaksınız. 

Evet sizlere kısa bir giriş konuşması yaptıktan sonra asıl konumuz olan evde internetten sermayesiz para kazanılan işlerin neler olabileceğine!


Açıklıyoruz
Evde Boş Zamanlarımızı  Değerlendirebileceğimiz ve Sermayesiz Bir Şekilde İnternetten Para Kazanılan İşler

Aslında size şunu söyleyebilirim ki; ortaya sermaye koymadan internetten para kazanabileceğimiz pek ek iş imkanı mevcut. Fakat internetten para kazanmak için kullanılan pek çok yöntemin çok az getirmesi nedeniyle ülkemizde pek çok insan "internetten para kazanma" kavramına farklı bir gözde bakmaktadır.

Tamam kabul ediyorum ortaya sermaye koymadan çok az para kazanılan işler yapılırsa eğer, internetten para kazanmayı düşünmek sadece o kullanıcın düşünmesiyle kalır ve belirli bir süre sonra sıkılarak da internetten uzaklaşır ve sıkıldığı için internetten para kazanma kavramına farklı bir gözle bakar. Ama şunu da belirtmek isterim ki, internetten para kazanmayı düşünen bir kişinin para kazanmadan önce sabretmeyi bilmesi gerekir.

İnternetten günde nasıl 100 TL kazanılabileceğini öğrenmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Ancak size şunu söyleye bilirim ki eğer interneti doğru bir şekilde kullanırsa bir kullanıcı her ay internetten düzenli bir şekilde 1000 ile 1500 TL para kazanması mümkün. (Bunların neler olduğu hakkında sizlere zaten makalemin ilerleyen satırlarında yer vereceğim.) Bu nedenle internetten para kazanma kavramına bu gözle bakan arkadaşlarıma benim tavsiyem internete küsmemeli ve öncelikle çıktıkları bu yolda sabretmeyi öğrenmeleridir.

Şimdi isterseniz sizlerin de daha fazla vaktini almadan evde internetten  sermayesiz para kazanılan işler hakkında sizlere fikir önereyim. Bana göre internetten para kazanmak için evde ortaya sermaye koymadan yapılabilecek en güzel meslek "blogculuk" yapmaktır. Böyle düşünmemin sebebi de şudur.

Blogculuk Yaparak Hangi İşler Yapılırsa Ortaya Sermaye Koymadan İnternetten Para Kazanılır?

İnternetten para kazanmak için blogculuk yapan bir internet kullanıcısı her ay düzenli olarak ayda 2000 TL kazanabilir. Bunu nasıl yapacağını da söyleyeyim size. Güncel bir blogu olan bir insan Google un sağlamış olduğu ücretsiz hizmet sayesinde reklam yayınlayabilir ve her ay düzenli olarak internetten para kazanabilir.

Bunun dışında satış ortaklığı da yapabilir. Bunlar şuan benim aklıma gelenler daha pek çok alanda blogculuk yaparak internetten çok daha fazla kazanabilir. Sizlere burada blog hakkında daha fazla bilgi aktarmak isterim ama üç beş cümleyle sizi bu konuda aydınlatamayacağım için bu konuda sizlerle daha önce paylaşmış olduğum "Blog Nedir? ve Blog Nasıl Açılır?" başlıklı makalelerimi okumanızı tavsiye ediyorum.

Böylece bende sizlere blogculuk yaparak ne kadar kazanabileceğimiz hakkında kısaca örnekler vererek açıklayayım. Evet şimdi gelelim internet üzerinden blogculuk yaparak nasıl ve ne kadar para kazanabiliriz. 

Mesela diyelim ki sağlık veya spor üzerine güncel bir blog açtınız ve blog siteniz günlük güzel bir ziyaretçi potansiyeline sahip. Burada yapmanız gereken şey hemen Google un internetten para kazanmak isteyenlere ücretsiz sunmuş olduğu Adsense servisine başvuru yapmaktır. Böylece blogculuk yaparak evde boş zamanlarımızı değerlendirebileceğimiz ek iş fırsatı için ilk adımı atmış oluruz.

Başvurunuz onaylandı ve reklamları blogunuza yerleştirdiğiniz de artık sizin yapmanız gererek sadece gelen parayı saymaktır. Şimdi sizlere Adsense ile ayda ne kadar para kazanabileceğinizi bir örnekle açıklayayım.

Ne demiştik sağlık veya spor üzerine bir blog açtığımız ele almıştık. Tabi isterseniz ikisinide açanilirsiniz burada karar size kalıyor ancak ben tek bir tanesi üzerinden ne kadar kazanabileceğimizi hesaplayacağım. Diyelim ki sağlık üzerine bir blog açtınız ve günlük blogunuzun 600 kişi tarafından ziyaret edildiğini düşünelim. Tabi bu sadece varsayım bu rakam 800, 1000, 1500.. gibi daha fazla da olabilir.

Adsense sitemine yapmış olduğunuz başvurudan aldığınız reklamlarda size tıklama başına 0,20 krş aldığınızı düşünelim. Yani kısaca;

Tıklama başına: 0,20 krş             Haftalık Kazanç: 200 TL
Günlük tıklama : 300                  Aylık Kazanç: 800 TL
Günlük kazanç: 25 TL

Evet arkadaşlar sizlere yukarıda yaptığımız hesaba göre çıkan sonuca göre evde internetten sermayesiz para kazanılan işler için blog açarak Adsense sistemi ile internetten para kazanmak çok avantajlı. Bu konuda daha fazla bilgi almak isterseniz size daha önce bu konuda paylaşmış olduğum "Adsense Nedir? ve Adsense Nasıl Çalışır?" başlıklı makalelerimi okumanızı tavsiye ederim.  Tamamen ücretsiz böyle bir sistem kurmak mümkün arkadaşlar.

Tabi blogculuk yaparak internetten para kazanmanın diğer bir yolu da satış ortaklığı yapmaktır. Ayrıca Adsense ile birlikte de yapılabildiği için çok daha fazla kazanç elde etmek isteyenler evde internetten sermayesiz para kazanılan iş olarak blogculuk mesleğini tercih etmektedir.

Satış ortaklığı sisteminin mantığı Adsense siteminden daha farklıdır. Yani satış ortaklığı sistemi kazandır kazan mantığında işler. Bu da şu demektir. Ortaya hiç bir sermaye koymadan başkalarını ürününü satmak ve satılan üründen komisyon almak anlamına gelir. Yani kurmuş olduğunuz blogunuz üzerinden ürünleri sermaye ödemeden satar para kazanırsınız.

Satış ortaklığı sistemin en güzel tarafı yüksek oranlarda komisyon bulmak mümkün. Yani %40 ile %70 arasında komisyon oranları değişmektedir. Bu sistem ile internetten ne kadar kazanç elde edilebileceğini bir örnekle size açıklayayım isterseniz.

Mesela diyelim ki 60 TL olan bir zayıflama ürününe satış ortaklığı yapıyorsunuz ve elinizde bir sağlık blogunuz var. Satış başına da %50 komisyon ve günlük 600 kişinin blogunuza geldiğini ve günde 1 satış yaptığınızı düşünelim.

Ürünün fiyatı: 60 TL                  Günlük kazanç: 30 TL
Komisyon: %50                         Haftalık kazanç: 210 TL
Günlük satış: 1                           Aylık kazanç: 850 TL

Böylece satış ortaklığı hakkında ve bu sistem ile en kötü şartlarda ne kadar kazanç elde edileceğini de sizlerle paylamış oldum. Eğer satış ortaklığı hakkında daha fazla bilgi almak isteseniz size daha önce yazmış olduğum "Satış Ortaklığı Nedir? ve Satış Ortaklığı Nasıl Yapılır?" başlıklı makaleleri okumanızı tavsiye ederim.

Şimdi gelelim evde internetten sermayesiz para kazanılan iş olarak blogculuk yaparsa ve Adsense ve satış ortaklığı sistemlerini aynı anda uygularsa ne kadar kazanabileceğine ve işte size bu sorunun cevabı.

Adsense ve satış ortaklığı birlikte;

Günlük kazanç: 25+30=55 TL
Haftalık kazanç: 55x7= 390 TL
Aylık kazanç: 55x30= 1700 TL

Sizce de yukarıda yapmış olduğu hesaba göre evde internetten sermayesiz para kazanılan iş olarak blogculuk yapmak karlı değil mi?
Zaten yukarıda bu konuda detaylı bilgi alabileceğiniz makalelerimi sizlerle paylaştım. Ayrıca yorum yazarak yardım isteyen arkadaşlara da bu konuda elimden geldiği kadar yardımcı olacağım. Üstelik size burada bahsetmiş olduğum bu sistem tamamen ücretsiz, kısacası ortaya hiç bir sermaye koymadığınız için kaybedecek bir şeyiniz bulunmamaktadır.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...